3 Kasım 2011 Perşembe

Fenerbahçe Ülker - Sluc Nancy : 90-86 !!!SALON: Abdi İpekçi Spor Salonu

HAKEMLER: Zoran Sutulovic, Srdan Dozaio, Sergey Mikhaylov

FENERBAHÇE ÜLKER (90): Roku Ukic 2 (1 ribaund, 6 asist), Curtis Jerrells 2 (2 ribaund, 2 asist), Ömer Onan 13 (3 ribaund), Gasper Vidmar 3 (2 ribaund), Kaya Peker 10 (4 ribaund), James Gist 13 (3 ribaund, 3 asist), Oğuz Savaş 13 (4 ribaund, 3 asist), Thabo Sefolosha 19 (5 ribaund), Bogdan Bogdanovic 11 (1 ribaund, 1 asist), Emir Preldzic 4 (4 ribaund, 12 asist)
SLUC NANCY (86): Moussa Badiane 6 (2 ribaund), Jamal Shuler 13 (1 ribaund, 1 asist), John Linehan 5 (3 ribaund, 15 asist), Victor Samnicj 24 (4 ribaund), Pape Amagou 5, Andrien 11 (15 ribaund, 1 asist), Nicolas Batum 22 (6 ribaund, 6 asist)

1.PERİYOT:23-17
2.PERİYOT:32-17 

3.PERİYOT:15-27
4.PERİYOT:20-25* 24 sayı önden çok uğraştık maçı vermek için ama başaramadık (!),artık haftaya Bilbao deplasmanını düşünüyoruz (!)
* Günü kurtardık sadece.Şu maçı da kaybetseydik 3.maçta havlu atmış olacaktık.
Peki ilerisi için ışık var mı ? KESİNLİKLE HAYIR.
Bu takım şu haliyle ve coaching'i ile ne Pazar günü Beziktaş derbisini kazanabilir ne de haftaya Bilbao deplasmanında kazanabilir.
* Allahtan rakibin etkili silahlarından Akingbala oynamadı.Yoksa kesin yanmıştık.
* Her maç için yazdığımız olumsuzluklar aynen devam ediyor.
Yetersiz Coaching,felç savunma - sadece 2.çeyrek biraz vidaları sıktılar - ,hücum seti yok,oyun kurucu sorunu,anlamsız rotasyon,formsuz oyuncular,ribaunt sorunu,serbest atış sorunu (18/13.%72) ,Vidmar'a 2.yarı yasak sorunsalı ,3.çeyrek sendromu v.s. v.s.
* Neyse ki bugün biraz dış şut soktuk,ilk yarıda rakibin zayıf karnı boyalı alanı iyi kullandık,Bojan,Oğuz,Kaya gibi oyuncular katkı verdi.Sefo,Emir,Ömer Onan öne çıktılar.
* Savunma da niçin böyleyiz anlamıyorum ? Geçen yıl ki savunmadan en az 3 gömlek aşağıdayız.Dediğim gibi ikinci çeyrekte biraz sıktık o kadar.
 Sebep açık aslında ; Lanet olası ikili oyun savunması artık kara delik halini aldı.
Ön alan baskımız artık yok tamam da oyun kurucuların bire bir de çok çabuk geçilmeleri,yardım savunmasını hiç yapamamamız.Hal böyleyken   Spahija'nın zaman zaman alan savunmasını düşünmemesi de çok enteresan.8 kişi ile oynayan zayıf Nancy'den 86 sayı yemek ?
* Oyun kurucu sorunu çok büyük.Ukiç gittikçe geriye gidiyor.Curtis zaten Allahlık.
Kim bulduysa helal olsun valla büyük öngörüsü varmış.Rakibin 33 yaşındaki 1.75'lik PG'si John Linehan 5s.15s.3r.4 top çalma ile oynarken Curtis 2s.2r.2a.ile oynuyor.Savunması da berbat.
 Allahtan Emir var da işi götürmeye çalışıyor çocuk.27 asistin 12'sini yaptı.
Ukiç ve Curtis bu kadar kötüyken Engin madem iyileşti neden hiç süre almaz ? Hadi Engin daha yeni sakatlıktan çıktı Hakan Demirel ne işe yarar ?
* 3.Çeyrek sendromuna çare bulamıyor Koç.Bu kaçıncı vurup geçebileceğim maçlarda geri dönüşlere izin vermemiz ? Rakibin doğru dürüst uzunu yok,içeriden Oğuz,Kaya ekmek yiyor görülüyor ama ikinci yarı bunu unutuyoruz,her nedense 4 kısa oynuyoruz.Vidmar'ı sürmek zaten aklına gelmiyor.Son çeyrekte rakip iyice sıkıştırdı Sefo'yu unuttu ama son 1 dakikada Curtis'i alabiliyor.
* Spahija.Ne söylesek boş.Oyunu okuma sıfır.Yukarıda yazdım bazı noktaları.
Sefo Batum'u durdurmuşken,oyun kuran ,götüren Emir'i Ona veriyor ama Sefo kenarda.
Tabii Batum da bunu iyi kullandı.
* Bu hafta ''kabul günü''nde misafirimiz Victor Samnick di.24 sayı ile kariyer maçını oynadı.
* Hücumda her zamanki gibi belli bir kurgumuz,setimiz yok.İçeriyi hatırladığımız anlarda ve dış şut girerse iyiyiz.Bir de Emir,Sefo ve özellikle son çeyrekte fark kapanmaya başladığında Kaptan Ömer Onan'ın bireysel performansları ile oynadık.
* Bojan Bogdanoviç'in rehabilite maçı olmasına sevindim.Nihayet soktu ama O da 15 dakika süre alabildi.
* Kaya'nın katkısı ekstraydı.10s.4r.3tç.ama etkili savunma ve mücadele.
* Gist'te bahsettiğimiz fundemental sorunları yüzünden savunmada aksasa da faydalıydı.
Haftanın hareketini yaptı smacı ile.Ona gelinceye kadar sorun çok zaten.
* Sefo kurban iyi ki geldin ama ne olur biraz daha kal :)) David Stern imza atma sakın :))
* Emir.Aferin koçum devam...
* Hakemler yavşaktı.Özellikle Rus hakem Sergey Mihaylov her zamanki gibi oç idi.
3 tane teknik faul çaldılar ve ekstra 10 sayı hediye ettiler rakibe.
* Taraftar.Her zaman istediğim 12-15 bin dolu salon olacağına böyle 3 bin efektif taraftar olmasıydı.Bugün 3 bin olmasa da daha az ama etkili taraftar vardı.Hepsine bravo.


Kaynak : tbf.org.tr,euroleague.net

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder